Napar z ziela – zioło długowieczności. Spójrz na istotne informacje!

Herbata (a więc napar z rośliny Camellia sinensis) jest ceniona oraz rozchwytywana przez rzesze ludzi w niemalże wszystkich krajach świata od wielu stuleci. W miejscach takich jak Państwo Środka, kraj kwitnącej wiśni czy Anglia jest ona elementem dziedzictwa kulturowego oraz obyczajowości. Mamy wiele rodzajów herbaty, które charakteryzują się się różnorodnym smakiem, mocą, wonią oraz kolorem jak również działaniem.

Czarna herbata to

herbata

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

najprawdopodobniej jedna z najbardziej popularnych odmian herbaty w krajach zachodnich. Pija się ją codziennie w niezliczonych ilościach podczas różnych okazjach. Jest dużo odmian oraz metod jej przygotowywania, dzięki czemu otrzymujemy niezwykle interesujące oraz zróżnicowane napoje. Czynnikiem wyróżniającym ją od pozostałych rodzajów herbat jest to, iż jest ona wyjątkowo utleniona, co ma istotny wpływ na jej niezwykle intensywny smak. Co jest interesujące to fakt, że otrzymywana z tej samej rośliny herbata zielona nie jest utleniana w ogóle. Kolejną charakterystyczną cechą czarnej herbaty jest spora zawartość kofeiny, dzięki czemu posiada ona właściwości stymulujące. Po wypiciu filiżanki możemy poczuć odrobinę szybsze bicie serca i wzmożoną czujność. Wysoka ilość utleniaczy nazywanych polifenolami pomaga chronić komórki naszego organizmu. Pewni badacze uważają również, że dzięki obecności przeciwutleniaczy czarna herbata zapobiega konkretnym rodzajom chorób nowotworowych – camelliasinensis.pl/pol_m_herbaty_czarne-131.html.

herbata

Autor: Panda Tea
Źródło: http://www.flickr.com

Biała herbata także pochodzi z pąków oraz liści tego samego krzewu co herbata czarna.

Nie jest jednakże utleniana. Nazwa wywodzi się od małych, srebrzysto-białych nitek które powlekają nieotwarte pączki rośliny herbacianej, jakie nadają jej biały wygląd. Sam napój nie jest biały ale słomkowaty czy też żółtawy. Biała herbata (zajrzyj do strony) jest najbogatsza w antyoksydanty ze wszystkich proponowanych herbat. Jest także najmniej poddawana obróbce. Dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy chroni organizm przed niszczącą aktywnością wolnych rodników. Biała herbata jest w stanie także obniżać ilość cukru we krwi i zapobiegać cukrzycy. Łagodzi także skutki stresu oraz dodaje energii. Widać zdecydowanie, że ten typ herbaty zbawiennie wpływa na nasz organizm.

Szukasz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa jamaica blue mountain na pewno Cię zaciekawi, ponieważ są tam wiele niezwykle pożytecznych informacji.

Zasięg jej dobroczynnego wpływu jest naprawdę duży. Dlatego też nazywana jest jednym z największych darów natury.