Niby rzeczy, a znaczą coś bardziej ważnego. Tak bardzo mogą wpłynąć na nasze życie, że aż sobie nie zdajemy z tego sprawy

W każdej dziedzinie życia korzystamy ze sprawdzonych wzorców, bo zapewniająone najlepsze wyniki. Po co korzystać z niezweryfikowanych wzorców, bezsensownych rozwiązań, jeśli tak blisko, na wyciągnięcie ręki, mamy gotowy produkt. Można przyznać, że przez lata pracy każdy fachowiec wypracowuje właśnie takie podejście do tego tematu.

złamana noga

Autor: Tyler Karaszewski
Źródło: http://www.flickr.com
Nieliczni próbują ciągle coś nowego, lecz zamiast iść do przodu, to później powracają do dawnych przyzwyczajeń, gdyż wiedzą, że nic bardziej korzystnego ich nie spotka. Tak więc korzystniej być wiernym sprawdzonym rozwiązaniom, choćby by nie wiem jak bardzo kusiła nas obietnica czegoś lepszego. Jak powiedzieliśmy we wstępie możemy zaobserwować taką okoliczność w każdej branży, nie ma tu bowiem żadnych odstępstw od normy. Nie jest istotne czy będziemy mówić o pojęciach, których nie znamy, jak na przykład balkoniki, a na drugim końcu powiemy o czymś innym, najkorzystniejszy, sprawdzony sposób zawsze pozostanie tym, z jakiego będziemy korzystali (kliknij i zobacz).

Emocjonujący tekst? Jeśli tak myślisz, kliknij ten link. W tamtym miejscu czeka na Ciebie więcej bonusów (e-herbata.pl/yerba-mate-c-24.html) – one również Cię bardzo zainteresują!

Co więcej, takie metody wspaniale sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, to oznacza, iż jak naprawdę jesteśmy w przysłowiowej kropce, to dość często korzystając z metod, jakie znamy, zdobywamy korzystniejsze efekty.

To być może i jasne, lecz wiele osób zwyczajnie o tym zapomina i zamiast sięgać do źródeł, próbują sięgać po coś nowego, co właściwie nie radzi sobie z naszym kłopotem. Może przesadą będzie stwierdzenie, iż z takimi rzeczami jest jak z ludźmi. Często mamy stare, fajne znajomości i zupełnie świeże, które się nie sprawdzają. Czasem jak mamy problem zwracamy się z nim do starego znajomego, który z pewnością nas zrozumie, bo zna nas bardzo dobrze. jednakże, uczciwie mówiąc, w przypadku ludzi sytuacja nie jest tak wiadoma, gdyż dochodzi tu wiele pozostałych czynników. Natomiast rzeczy są zawsze takie, jakie są, raz sprawdzone cieszą nas przez lata, jak stabilizatory lecz gdy nas zawodzą jesteśmy w stanie się od nich odwrócić, by wypróbować czegoś innego – ciekawa oferta.

złamana noga

Autor: John Swindells
Źródło: http://www.flickr.com
Ktoś może powiedzieć, przecież to tylko rzeczy, po co dorabiać ideologię. No tak, ale jakbyśmy tak myśleli nie byłoby prędkich rezultatów i sprawdzonych odpowiedzi, a my byśmy tkwili w stanie braku pewności dobierając bez przerwy różnorodne przedmioty i myśląc z nadzieją, iż może to się w końcu uda, może to co tym razem wybraliśmy będzie dla nas najbardziej korzystne. Powinniśmy zawsze mieć taką nadzieję.