Nietrzymanie moczu jako oznaka błędnej pracy dolnych dróg moczowych

Kłopot nietrzymania moczu nie jest skutkiem starzenia się organizmu. Dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet i jest to oznaka nieharmonijnej funkcjonalności dolnych dróg moczowych, czyli pęcherza, zwieracza i cewki moczowej.

Tatuaż, tatoo

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
choroba może być wywołana przez zakażenia układu moczowego, kamicę, osłabienie cewki moczowej, obniżenie pęcherza, zwiotczenie mięśni miednicy, otyłość i zatwardzenia. Bywa także następstwem zaburzeń hormonalnych, zabiegów urologicznych i odbytych porodów i zabiegów ginekologicznych.
W rezultacie mięśnie tracą giętkość i nie zwierają dostatecznie szczelnie ujścia pęcherza.

Będzie Ci niezbędne hiperłącze do serwisu (https://revitabielany.pl/dietetyk-dzieciecy-wroclaw/)? Zapraszamy zatem, abyś kliknął tutaj i wtedy przejdziesz do następnego wpisy pełnego detali.

Mocz zaczyna wyciekać wbrew woli chorego. Gdy do niekontrolowanego wyciekania moczu dochodzi w czasie kichania, śmiechu, szybkiego marszu, wchodzenia po schodach, bądź schylania się, mówimy o wysiłkowym nietrzymaniu moczu.

Najnowszą procedurą terapii tej niewygody jest laserowa terapia nietrzymania moczu – nietrzymanie moczu leczenie laserem. Nietrzymanie moczu leczenie laserem jest zabiegiem bezbolesnym trwającym krótko i przynoszący dobre rezultaty. Terapia jest poświęcana przede wszystkim paniom w młodszym wieku, borykającym się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu w stopniu lekkim i średnim.
Zabiegi z użyciem lasera są coraz to nagminniej aplikowane w Polsce – obkurczanie pochwy. Obkurczanie pochwy tą metodą przynosi gwarancję dokonania operacji w sposób skrupulatny, bez krwawienia, bezbolesny.

Obkurczanie pochwy metodą laserową gwarantuje szybkie gojenie tkanek, nadzwyczaj prędki przebieg zdrowienia.
Takiego rodzaju laser skonstruowany został z przeznaczeniem zabiegów na terenie delikatnych okolic intymnych cechujących się bardzo sporym ukrwieniem.