Obecnie w klinikach w większości przypadków posługujemy się jednorazowymi igłami, jednak wiele przyrządów jest zbyt drogich i wtedy należy je sterylizować

To, że zawsze stosuje się jednokrotnych igieł jest oczywisty dla wszystkich. Lata, kiedy stosowano jedną igłę wielokrotnie, odeszły już do lamus. Jednakże ciągle jest duża ilość narzędzi, które eksploatuje się przez kilka nawet lat, gdyż są nazbyt drogie, aby je wyrzucić.

badanie

Autor: COM SALUD Agencia de comunicación
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak wszelkie wytyczne Sanepidu mówią, że kategorycznie powinny być one wówczas poddane sterylizacji po każdym użyciu.
wełna

Źródło: pixabay.com
Sterylizacji poddawanych bywa wiele przyrządów w salonach piękności lub w gabinetach stomatologicznych. Zazwyczaj chodzi o takie przedmioty jak: skalpele, endoskopy, wiertła, końcówki do mikrodermabrazji i cała rzesza innych. Aby wszystko zdezynfekować stosuje się autoklawy klasy B – , a więc takie, które mają duży poziom sterylizacji i przebrnęły przez wszelkie kontrole Sanepidu. Według unijnego podziału są 3 klasy sterylizator N, S i B, gdzie B jest najlepszą kategorią. Z tej przyczyny autoklaw stomatologiczny zawsze powinien być klasy B. W innym przypadku narzędzia stomatologiczne nie powinny być stosowane wielokrotnie. Sterylizator jest urządzeniem, które wykorzystuje duże ciśnienie, żeby zlikwidować wszystkie drobnoustroje.

Jeżeli na opisywany temat posiadasz pytania, to poznaj więcej detali (https://titaniumdental.pl/wybielanie-zebow/) na przedstawiane zagadnienie, klikając tu – informacje okażą się z pewnością wartościowe.

Powinien być hermetyczny oraz mieć zawór bezpieczeństwa. Dobrze, jeśli by był względnie niewielki (jak mikser) i prosty w eksploatacji.

Szpitale oraz salony nie mogą funkcjonować bez sterylizatorów. Wobec tego zaleca się zakup tych najlepszych urządzeń, dzięki którym będziemy mieli pewność, że żaden z naszych klientów niczym się w naszym gabinecie nie zarazi.