Obowiązujące trendy to dość trudny motyw

Kim jest modna pani? Jak powinniśmy ją określić? Czy jest to persona, która podąża za nowinkami mody czy wręcz odwrotnie, ma swój szyk i nie sugeruje się opinią pozostałych. Trudno powiedzieć, gdyż tym samym już wybiegamy dalej i z definicji mody przeskakujemy do dziedziny odwagi…

Czy wobec tego modna pani musi być dzielna czy raczej powinna korzystać z różnych modowych kompromisów?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż z jednej strony mamy modelki zawodowe, jakie ubierane są w kontrowersyjne stroje. Jest to na czasie i śmiałe, ale czy

Modelka w trakcie sesji

Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com

pospolita kobieta w tego typu kreacji chodzi po ulicy? Raczej nie. Jak już widzimy tego typu stroje na galach gwiazd, przykładowo, w trakcie rozdania Oscarów.

Kobieta w swetrze

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

Z innej natomiast strony mamy bardzo wiele pań, nastolatek, które ubierają się modnie, kolorowo, po swojemu, lecz wszystko to jest w normach określonej kulturowej normy.

Głęboko zaintrygowała Cię omawiana na tej stronie tematyka? W takiej sytuacji bez obaw kliknij tu, gdyż więcej odnajdziesz w treści!

Pojmujemy przez to ubiór w zgodzie z panującymi trendami, również w zgodzie z filozofią dobrego dzisiejszego, promowanego przez media, kroju. Mamy, na przykład, modne polo, modne poncho (modne polo damskie), modne sweterki czy długie swetry damskie… (modne sweterki).

Jak to wszystko rozumieć? Czy przyjąć dyktaturę poprawnych politycznie kreatorów mody, którzy prezentują jak ów człek powinien wyglądać, czy może zdecydować się na szaleństwo i ubrać się tak, że każdy będzie się za nami oglądał. Jeden, jak i kolejny sposób ma swoje wady i plusy. Z jednej strony widzimy personę odzianą, jak setki pozostałych, a co najlepsze ta persona myśli, że jest stylowa i oryginalna.

A taka jest realność, że wygląda się jak osoba z katalogu znanej firmy. Z innej strony mamy osobę, która wyszukuje dla siebie niecodzienne ciuchy, obmyśla kreacje, aby być jak w najwyższym stopniu unikatowa, lecz dociera do ściany, gdyż zdaje sobie sprawę, że skoro pragnie naprawdę czymś zaskoczyć, to powinna zacząć szokować. Ale czy każdy jest na to gotowy i czy to będzie jeszcze moda, to już inna dziedzina. Niestety, w modzie bardzo łatwo przekroczyć można granice i zamiast porywać swoim stylem zostaniemy pośmiewiskiem. Ta granica odstrasza większą ilość pań, dlatego też zostają przy modnej, lecz zachowawczej kreacji.