Obszerne przeznaczenie kuli łokciowych

Dwa podstawowe rodzaje kul ortopedycznych to kule łokciowe i pachowe. Szersze stosowanie mają kule łokciowe, albowiem prawidłowo odciążają kończynę dolną po większej części urazach i operacjach.

Są wygodne i lekkie.
Kule łokciowe poświęcone dla osób dorosłych, oraz dzieci, którzy potrzebują bezpiecznego podparcia w trakcie nauki chodzenia po urazach kończyn dolnych, do podtrzymania stabilności i przenoszenia ciężaru ciała w chorobach ortopedycznych. Kule wykonane są z lekkich stopów, są lekkie i składane, łatwe w przechowywaniu. Kule odCiążają nogę po kontuzji, lub zabiegu i upraszczają poruszanie się. Komfortowy, miękki uchwyt poprawia komfort oparcia, a obejma na przedramię upraszcza trzymanie równowagi w trakcie opierania się na kuli.

Jeżeli analizowana kwestia wydaje Ci się cenna i zamierzasz ją zgłębić też pod innym kątem, sprawdź więcej znajdziesz tu (https://www.sushibistro.pl/pl/menu/sushi-sety/) – ona także ją przedstawia.

Możliwości regulowania wielkości pozwalają przystosować je do wymogów użytkowników różnego wzrostu. Antypoślizgowe nakrywki sprzyjają bezpieczeństwu na różnych powierzchniach. Miękkość uchwytu jest kluczowa przy długotrwałym stosowaniu kuli. Dobranie złego uchwytu wywołuje zmęczenie i bolesność dłoni, jak też oddziałuje na długość dystansu, który zdołamy komfortowo odbyć o kuli. Kule łokciowe z miękkim mocowaniem są wyraźnie wygodniejsze zwłaszcza przy długotrwałym użyciu. Wykonany z gumowego surowca swobodniej dostraja się do dłoni, a ręka się nie ślizga.

kule łokciowe

Autor: Stephanie |Anabelrose Photography|
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest jeśli układ uchwytu jest wyprofilowany, aby dawać podparcie również kciukowi.

Cały uchwyt jest obszerniejszy co zezwala rozluźnić się palcom i daje wygodniejszą powierzchnię do oparcia dłoni. Dzięki temu podejściu dłoń mniej się męczy, a chodzenie o kuli staje się bardziej komfortowe.