Plecak turystyczny: co należy brać pod uwagę, by wybrać ten doskonały?

W sklepach z artykułami turystycznymi jest duży wybór przeróżnego typu plecaków o charakterze turystycznym. Wybierając się na zakupy, można szczególnie zobaczyć, jakiego rodzaju plecaka będziemy potrzebowali. Całkiem innego będziemy potrzebować na krótkie, trwające jeden dzień wędrówki, a jeszcze inny będzie nam niezbędny na kilkudniową wyprawę z dala od miejsc do spania.

plecak turystyczny, góry

Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z bardzo ważnych parametrów, na który naprawdę warto zwrócić uwagę decydując się na plecaki trekingowe jest ich pojemność – gdzie kupić plecaki trekingowe. Jaka pojemność plecaka będzie dla nas najbardziej właściwa zależało będzie od tego, na jak długą wycieczkę się zdecydujemy. Im będzie ona dłuższa, im więcej przedmiotów będziemy musieli wziąć ze sobą, tym większy plecak trzeba będzie posiadać. Na krótkie wycieczki obejmujące przerwę zaplanowaną w schronisku nie ma sensu kupować bardzo dużego plecaka. Z pewnością wystarczający będzie taki o pojemności przykładowo trzydziestu pięciu litrów. Na bardziej odległe wyprawy konieczne będą plecaki trekingowe mające pojemność mniej więcej pięćdziesięciu litrów i to pod warunkiem, że będziemy nocować w schroniskach. Jeżeli będziemy chcieli wybrać się na biwak wybierzmy jeszcze mocniej pojemny plecak, do którego zmieści się namiot.

Sklepy turystyczne prowadzą nie tylko handel sprzętu turystycznego i sportowego, ale przede wszystkim sprzedaż odzieży sportowej oraz turystycznej. Wśród naprawdę sporego asortymentu znajduje się między innymi odzież biegowa. Dostępna odzież biegowa została rozdzielona na tę przeznaczoną do biegania w okresie lata oraz na stosowaną w okresie jesienno-zimowym – odzież biegowa w dobrej cenie. Obydwa rodzaje odzieży wyprodukowane zostały z nowoczesnych, termoaktywnych tkanin.

odzież do biegania, kobieta, sport

Autor: iStock
Źródło: iStock
Pośród niej odnajdziemy bez problemu stroje dedykowane właściwie dla pań, dla mężczyzn oraz dla dzieci. Odzież termoaktywna ma niezwykle sporo zalet, jedną z najważniejszych jest odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Dzięki temu biega się w niej komfortowo zarówno w czasie występujących w lecie upałów, jak równie podczas chłodnych dni , które występują jesienią oraz zimą. Do tego jest nieprawdopodobnie lekka i wygodna. Nie krępuje naszych ruchów, nie uciska i nie będzie powodowała bolesnych otarć, kiedy się będziemy pocić. Odzież termoaktywna to z całą pewnością niezbędny element wyposażenia każdej osoby, dla której ruch ma ogromne znaczenie.