Rafting Przełomem Bardzkim. Przełom Bardzki – cud sudeckie. Spływy kajakowe – dla kogo ?

Górskie spływy pontonowe nie bez powodu stają się coraz bardziej modne. To doskonałe połączenie sportu a także rekreacji. Rafting to obligatoryjny punkt na mapie obieżyświatów szukających wrażeń, z dala od cywilizacyjnego huku. Rafting na przełomie bardzkim ze względu na położenie jest wyjątkowo ciekawy. Bardo stanowi charakterystyczną północną bramę kotliny kłodzkiej. Charakterystyczna topologia wodna powoduje, iż między marcem a październikiem podczas gdy stan wód w tych okolicach jest większy jest to bardzo dobre miejsce na spływ.

W kajaku

Autor: Joshua Mayer
Źródło: http://www.flickr.com
Spływ Bardo jest ekskursją pięcioma zakolami, przepoławiającymi góry Bardzkie, odsłaniając skały wysokie na kilkanaście metrów. Lasy opadają swą zielonością do samej rzeki, łączki swymi barwami i zapachem zapierają dech w piersi. Wszystko to w ciszy zakłóconej wyłącznie pieśnią ptaków, szumem drzew a także pluskiem wody. Spływy pontonowe są kapitalną formą spędzenia wolnego czasu. Sprawdź sam .

Co istotne, pływać kajakiem może praktycznie każdy. Z całą pewnością wskazane jest przedtem nieco rozruszać mięśnie, w szczególności partie barkowe, jednakże w wypadku łatwiejszych tras liczy się technika wiosłowania, nie zaś siła. Dlatego nawet osoby w wieku emerytalnym wybierają ów wariant wypoczynku, tym bardziej że jest on polecany też przez kardiologów, jako doskonały trening na wzmocnienie serca. Również dzieci bez kłopotu poradzą sobie z pływaniem kajakiem, naturalnie pod nadzorem osoby pełnoletniej (aczkolwiek istotne jest, żeby rodziciele bądź opiekunowie posiadali już jakiekolwiek doświadczenie, by na spokojnie nauczać swe pociechy).

Nader istotny wydaje się również właściwy dobór trasy. Jednostki niedoświadczone, słabe fizycznie jak też rodziny z pociechami powinny dobierać spływy pontonowe organizowane na nizinnych rzekach, o spokojnym prądzie albo szlaki niewielkich jezior. Na pewno trzeba omijać rzeki szybko płynące, górskie rwące rzeki, rzeki z wieloma przeszkodami, typu powalone drzewa bądź zepsute jazy, a również rzeki czy jeziora ze szczeblami wodnymi.

Ten temat jest dla Ciebie interesujący? Z pewnością zainteresuje Cię również oferta, która ma zbliżone tematycznie kwestie.

W tej firmie dowiesz się tego co potrzebujesz link. Należy też pamiętać, że na otwartych akwenach istnieje ewentualność wystąpienia wysokiej fali.

Dobrze przygotowywane spływy kajakowe mogą dać uczestnikom istotnie pamiętne przeżycia. Kiedy ktoś da się skusić na spływ kajakowy, to do owej formy wypoczynku będzie wracać.