Skarpety będą podstawowym elementem twego stroju, zadbaj, żeby wyróżniały się wspaniałą jakością

Skarpety stanowią uzupełnienie stroju, tak i tego zakładanego na co dzień, jak i bardziej odświętnego. Bywają zakładane tak samo przez panie oraz mężczyzn w każdym wieku. Niemniej o ile panie posiadają przyjemną alternatywę w charakterze pończoch czy podkolanówek, mężczyźni zostają skazani na skarpety męskie. Trzeba uczynić wszystko, by ten pozornie nieznaczący element garderoby wyróżniał się doskonałymi cechami oraz zapewniał najlepszy komfort noszenia.

Rodzaj skarpet ma spore znaczenie dla stóp

bawełniane skarpetki

Autor: Vanda Mesiarikova
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż może się zdawać, że typ skarpet jest całkiem bagatelnym szczegółem, bywa zupełnie odmiennie. Materiał i sposób wykonania skarpet ma wielkie znaczenie dla trwałości elementu, jak także dla komfortu użytkowania i zdrowia stóp. Sportowe skarpety wyprodukowane z tkanin zawierających sztuczne dodatki często nie wentylują powietrza, dzięki czemu nogi pocą się oraz wydalają nieprzyjemny zapach. Brak przewiewności potrafi doprowadzić też do zapaleń i chorób skórnych w okolicy stóp i paznokci.

Do garnituru konieczne są ładne skarpety garniturowe

Poza surowcem, z jakiego wytworzone zostały skarpetki, warto zważać też na ich kolor i krój. Do odzieży sportowej oraz dżinsów pasują skarpetki sportowe, do niskich butów sportowych idealnie dopasowują się krótkie skarpety, czyli inaczej stopki. Jeżeli planuje się wystąpić w garniturze, czy to w pracy czy przy okoliczności istotnej uroczystości, należy kupić eleganckie skarpety garniturowe, najlepiej w ciemnym kolorze. Prezentują się one elegancko oraz okazują się dyskretne.

Skarpetki nie muszą być z bawełny

skarpetki

Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com

Przyjęło się uznawać, że najdogodniejszą alternatywą okazują się skarpety wykonane z bawełny, mimo wszystko okazuje się, że istnieje równie korzystna opcja. Coraz znaczniejszą renomą cieszą się skarpety bambusowe. Produkowane bywają one z włókien bambusowych, są naturalne i ekologiczne. Wedle producentów wspaniale wentylują powietrze i pozwalają skórze swobodnie oddychać. Również ich wartość nie jest wygórowana i zachęca do sprawunku