Soki produkowane w prawdziwych tłoczniach gwarancją smaku i zachowania cennych składników

Obecnie półki sklepowe aż uginają się od obfitości różnorakiego rodzaju napojów. Niezmierną popularnością cieszą się smaczne, choć niezbyt zdrowe napoje z bąbelkami. Przepadają za nimi i dorośli, i dzieci, gdyż są bardzo słodkie. Jednak nie są sprzyjającego dla zdrowia, a wręcz przeciwnie, mogą zaszkodzić, zawierają bowiem tylko sztuczne substancje barwiące oraz słodzące, niejednokrotnie w niemałych ilościach. Największą krzywdę wyrządzają dzieciom, jakie piją je bez opamiętania, niszcząc sobie szkliwo zębowe. Najkorzystniej jest pić soki, których produkowaniem trudni się tłocznia soków. Dlaczego?

sok

Autor: Tymbark
Źródło: Tymbark
Nade wszystko z tej przyczyny, iż soki produkowane są ze świeżych owoców, nie zaś z koncentratu, który już nie ma takich walorów. Dzięki tłoczeniu soki są mętne i zawierają zdecydowanie więcej przeciwutleniaczy. Na ich dnie gromadzi się osad, jaki wystarczy rozmieszać potrząsając butelką. Zobacz: Tłocznie nie dodają konserwantów.

Nakłaniamy Cię do przeczytania następnego postu na podobny temat – w nim wyszukasz ważne wiadomości. Zatem idź do serwisu alergolog dziecięcy – Legnica i ciesz się do woli.

Ich napoje są całkowicie naturalne i nie mają ani grama cukru, toteż są niezwykle zdrowe i mogą być pite przez każdego, kto szuka opcji dla jednej z pięciu dziennych porcji owoców. Sok można wziąć ze sobą i wypić w każdym miejscu, jabłko skonsumować jest trudniej, gdyż możemy nie mieć ku temu właściwych warunków. Oprócz tego tłocznia soków trudni się produkowaniem różnych soków, nie tylko soków z jabłek. Zapraszamy na stronę:

Często dodawane są do nich także inne owoce, na przykład porzeczki, żurawina lub aronie. Dzięki temu mają dużo większą zawartość witaminy C, tak istotnej i dla naszej odporności, i dla naszej urody. Wit. C jest bowiem skutecznym środkiem na walkę z przebarwieniami, z jakimi boryka się niejedna kobieta.

sok

Autor: Marwit
Źródło: Marwit

Natomiast zawarte w soku antyutleniacze zapobiegają ciężkim przypadłościom, w tym schorzeniom związanym z układem krążenia czy nawet chronią przed zachorowaniem na raka. Warto jest pić sok regularnie, aby czerpać z niego jak najwięcej korzyści, a także cieszyć się pysznym napojem, który będzie idealnie pasować do każdego posiłku.

Jeżeli zatem możesz wybrać między sokiem z tłoczni a napojem z bąbelkami, który tylko zwiększa poziom cholesterolu oraz w żadnym stopniu nie jest pomocny w odchudzaniu, a wręcz przeciwnie – może podnieść wagę, decyduj się na sok, który ma bezdyskusyjne przymioty zdrowotne.