Sportowa koszula to zazwyczaj dopełnienie idealnego ubioru stylowego mężczyzny

Z pewnością wiele osób zna słynne słowa Coco Chanel, iż moda przemija, a styl pozostaje. Zacytowane słowa można rozumieć przykładowo w taki sposób, że mimo rozlicznych zmian, które zachodzą w modzie, niektóre z jej elementów pozostają takie same. Ilustracją tego, co w modzie się nie zmienia mogą być męskie koszule. Ogólnie nie można wprawdzie powiedzieć, iż wygląd koszul nie zmienia się w żaden sposób. Przykładowo ozdobne kołnierzyki rozpowszechnione są w niektórych momentach, ale nie zawsze. Identycznie sytuacja prezentuje się w przypadku deseni na koszulach, które ulegają zmianom na skutek aktualnej mody. Bardzo modne kilka lat temu koszule o motywach hawajskich dzisiaj w praktyce są już zupełnie niespotykane. Zmieniany jest także fason koszul, a dodatkowo różnorakie inne ich elementy.

kołnierz

Autor: Steve wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy zatem zadać sobie pytanie, w jaki sposób dobrać koszulę, żeby była ona dopasowana. W tym przypadku należy po pierwsze dopasować ją do reszty ubioru. Tak samo ważne jest kierowanie się własnym gustem, żeby po prostu dobrze czuć się w ubraniu. Jeżeli przykładowo zamierzamy podarować komuś koszulę na prezent, dobrze jest zastanowić się, do których elementów ubioru obdarowanego będzie ona dopasowana.

Warto również skorzystać z rad, jakich niewątpliwie udzieli nam ekspedient w sklepie. Oczywiście czasami korzystniej jest powściągnąć własną wyobraźnię,

koszula

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

dla przykładu w temacie tego, jakie koszule naszym zdaniem ma ubierać bliska nam osoba i zwyczajnie ją o to spytać. Wyrażając się lekko żartobliwie nie każdy podarunek musi być trafiony, równie istotne są intencje darczyńcy.

Powracając do wzmiankowanego już zagadnienia, którym są ozdobne kołnierzyki, stanowią one szczególnie interesujący dodatek do koszul. Oczywiście nie do każdego stroju będą one stosowne, jednak mogą przysporzyć uroku każdej koszuli. Ozdobny kołnierzyk może dla przykładu stanowić niebanalny dodatek pozwalający na zrezygnowanie z zakładania krawatu. Jak to w wielu przypadkach bywa, ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Być może interesującym pomysłem jest wymyślenie na przykład autorskich wzorów, których wyhaftowanie na kołnierzu możemy zamówić. Takie wykończenie koszuli z pewnością będzie przyciągało uwagę i nada wyrazu w praktyce każdemu strojowi.