Sprężyny czy pianka – zakup materaca

Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Dopasowanie materaca absolutnie nie należy do banałów. Piankowy, za kilkaset złotych – na co się zdecydować? Przede wszystkim nie musimy inwestować w materac do końca życia.

Trudno energicznie działać każdego dnia, jeżeli nie zapewnimy sobie wygodnego snu.

Kupując materac, zapamiętajmy, że idealny model jest sprawą indywidualną. Są ludzie, którzy potrzebują miękkiego łóżka, inni relaksują się jedynie na twardym. Stąd też przychodzi na myśl tylko jedna koncepcja: materac musi być indywidualnie dopasowany.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Rodzaje materacyDo niedawna znakomita większość materacy posiadała w środku sprężyny. Jednak dzisiaj to najtańsze rozwiązanie, ale materac bonelowy ma różne usterki, bo sprężyny są razem złączone. Jeśli leżą na nim dwie osoby, odbierają wszystkie ruchy. Z tego powodu właśnie sławą cieszą się materace kieszeniowe. W tym przypadku każda sprężyna jest oddzielnie zapakowana w pewnego rodzaju kieszonki.

Na niniejszej stronie opublikowano atrakcyjne informacje, ale sprawdź także pozostałe tematyczne wątki (https://doubleroom.pl/oferta/tapety/tapety-scienne-3d), gdyż one również zapewne Cię zaciekawią.

W związku z tym materac ma większą twardość i jest stabilniejszy.

Dzisiaj jednak często kupuje się materace z różnych pianek. Każdy może dobrać zimną piankę, która jest stosunkowo tania, ale też sprężysta i doskonale radzi sobie z wilgocią. Jest jeszcze inna: leniwa pianka, dostosowująca się do układu ciała i zależy od temperatury. Te pomysły stosowane są także w materacach kieszeniowych. Na sprężynach jest zwykle odpowiednia pianek.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Drogie materace to zwykle z lateksu. Można je równie dostać w kilku wersjach, więc produkcja sprężyn wre.

Dopasowany materacMaterac powinien być odpowiednio dopasowany do wagi i wzrostu. Firmy produkujące materace informują dla kogo zaprojektowany jest wybrany model. Ważne jest też bezbłędnie dobrane łóżko. Stelaż ma wydłużyć życie materaca, należycie zapewniając mu wentylację i zachowanie kształtu. Dobre są stelaże na giętych listwach, rozstaw musi być szeroki.

Istotna jest jakość materaca, cena już mniej. Materac kieszeniowy 7-strefowy, z dodatkową warstwą kokosową powinien kosztować maksymalnie kilkaset złotych złotych – wszystko zależy od wielkości. Nie ma sensu więc szukać materaca z najwyższej cenowej półki, aby odpocząć w komfortowych warunkach.