Świat potrafi mieć kolory tęczy czyli dlaczego należy skorzystać z wiedzy terapeuty?

Kiedy chmury zasłaniają niebo, a dni kurczą się niemiłosiernie, niektórzy z nas zauważają, iżz każdą chwilą mniej rzeczy sprawia im przyjemność. Są obojętni wobec „rozwiązanych sznurówek”, poczucie beznadziei i smutek nie pozwalają normalnie funkcjonować. W końcu brakuje im sił by wstać z łóżka by rozpocząć dzień. Depresja jest poważnym problemem, który objawia się przede wszystkim nieprawdopodobnym i długotrwałym pogorszeniem nastroju.

Innymi zauważalnymi objawami są: lęk, drażliwość, smutek. Przy podejrzeniu depresji powinniśmy skorzystać z pomocy lekarza psychoterapeuty (spójrz na to), który na podstawie obserwacji oraz badania zadecyduje czy niezbędna jest konsultacja psychiatryczna. Psychoterapeuta Wrocław pomoże ”oswoić” chorobę i nauczyć jak sobie z nią radzić, zwłaszcza pacjentom przywykłym do dużej aktywności. Swój czas i całą uwagę skieruje tylko na nas. Dzięki spotkaniom, zdobędziemy nową wiedzę, poznamy swoje potrzeby, motywy działań, uzyskamy wgląd w pragnienia, nauczymy się nawiązywać i dbać o odpowiednie relacje z innymi ludźmi. Psychoterapeuta Wrocław pomoże nam poradzić sobie z trudnościami i zlikwiduje dręczące objawy.

Zważywszy na to, iż najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji zimową porą jest niewystarczająca ilość światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, głównym sposobem leczenia tego zaburzenia jest wspomniana fototerapia. Zauważono, iż odpowiednia ilość sztucznego światła dobroczynnie wpływa na wydzielanie hormonów oraz przekaźników mózgowych. Leczenie (chirurg stomatolog warszawa) światłem można łączyć z lekami antydepresyjnymi. Mają one zwalczać chorobę () i złe nastroje. Większość antydepresantów jest sprzedawana na receptę, wyjątek stanowią produkty ziołowe, np. wyciąg z dziurawca, przyjmowany tylko po konsultacji z lekarzem. Zbawienne w skutkach dla osób cierpiących na depresje sezonową okazują się również zimowe wyjazdy do krajów o dużym stopniu nasłonecznienia. Również wskazane jest unikanie trudnych sytuacji, oraz jak największy odpoczynek w tym trudnym czasie. Dobrze jest także częściej włączać się w kontakty społeczne oraz dbać o relacje z innymi ludźmi .