Tenis – aktywność dla ciekawych ludzi. Jak i czym ćwiczyć? Co powinno się wykonać najpierw?

Także raczkujący, jak i bardziej doświadczony zawodnik sportowy, zdaje sobie dobrze sprawę z faktu, jak ważną sprawą jest dobór dostosowanego do potrzeb sprzętu. Dobry dobór rakiety do tenisa, może zdecydować o wyniku naszej rozgrywki. Z zasady w większym stopniu przykładamy uwagę do wyboru trenera, osób trenujących z nami czy odzienia. Jak się okazuje decyzji o doborze rakiety powinniśmy poświęcić jak najwięcej czasu.

tenis

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim dobierzemy odpowiedni rodzaj, popatrzmy na kilka ważnych parametrów większości dostępnych na rynku rakiet, takich jak waga, wymiar rączki, równowaga, wielkość a także surowiec, z którego jest wytworzona. Niezwykle ważna jest również marka i cena. Te wszystkie cechy pozwolą nam dokonać wyboru, a także oszczędzą nam wydatków (poznaj dodatkowe informacje).

Najpierw pomyślmy o naszej kondycji. Nim umówimy się na treningi, przygotujmy się do nasilonego wysiłku fizycznego. Zagwarantujmy naszym stawom optymalnie długą rozgrzewkę. Za sprawą takiego myślenia unikniemy kontuzji. Jeśli nasze mięśnie i nadgarstki uważamy za bardzo silne, powinniśmy zdecydować się na zakup cięższej rakiety. Osłoni ona nasze ramiona przed kontuzjami.

Wejdź na ten odnośnik, żeby przeczytać pokrewne materiały. Dla przykładu zobacz serwis (http://e-militaria.pl/plecaki-mil-tec-486), który omawia zajmującą Cię tematykę, a niewątpliwie się nie zawiedziesz.

Lżejsza – nie zmęczy nadgarstków.

Od obwodu rączki zależy bezpieczeństwo chwytu. Od ciężaru – siła zagrania, ale także ochrona nadgarstka. Większa rakieta – to większa celność. Czas poświęcony doborowi nie jest z pewnością zmarnowany i przyniesie efekty już w początkowym etapie nauki. Pamiętajmy, aby na wstępnym etapie nie sprawiać sobie zbyt drogiego sprzętu.

tenis

Autor: Michael Frey
Źródło: http://www.flickr.com

Dopiero poznajemy ten sport i bardzo prawdopodobne jest, że jeśli nasze umiejętności wzrosną, chętniej będziemy sięgać po bardziej wymagające rakiety. Może tak się stać, że nasza ręka przywyknie do ciężaru rakiety i później będziemy chcieli przejść na inaczej wyważony model. Przy wstępnym wyborze udajmy się najlepiej do odpowiednio wyposażonego punktu, co zapewni nam większy wybór i możliwość przetestowania sprzętu, na który się zdecydujemy. Będziemy także mogli zapytać pracownika sklepu o poradę (więcej: ). Gdy już dokonamy najlepszego wyboru, pozostaje tylko wziąć głęboki oddech i zacząć przygodę z tym wspaniałym i zazwyczaj podnoszącym kondycję sportem.