Treningi kulturystyczne to bardzo istotna część dyscyplin sportowych

Z telewizji i z sieci dociera do nas przekaz w stylu „chcieć to móc” i ludzie bardzo chcą, ale nie za każdym razem faktycznie mogą. Najczęściej jednak nie jest to związane z predyspozycjami fizycznymi danej osoby, ale raczej ze sposobem działania. Żadna osoba z dnia na dzień nie będzie miał sylwetki Arnolda Schwarzeneggera, na to niezbędne są nie jedynie chęci, ale i czas oraz właściwe podejście.

trening siłowy

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Treningi kulturystyczne to początkowo całe mnóstwo wyrzeczeń. Dlatego konieczna jest siła psychiczna, bo tak naprawdę najwięcej zależy od naszej głowy, od tego, w jaki sposób sobie wszystko poukładamy. Poza tym istotne jest to, kto nas będzie trenował. Zabawa w trening siłowy w domu, to nie jest dobry pomysł.

Oczywiście obecnie można zakupić sobie profesjonalny sprzęt, ale ktoś musi nam pokazać jak na tym wszystkim ćwiczyć, jak wiele powtórzeń robić, jaki rodzaj diety stosować, by wszystko działo się w odpowiednim czasie. Niestety wiele osób, które samodzielnie próbują mają kontuzję, które mogą wykluczyć ich z zawodowego sportu do końca życia. Z tego powodu najistotniejszy jest zdrowy rozsądek, dopiero wtedy możemy wzbudzać w sobie motywację i rozpocząć treningi.

Moc i świadomość działania

Gdy chcemy mieć konkretne rezultaty musimy czerpać z dobrych wzorców, a taki można znaleźć również w świecie kulturystyki. Gdy chcemy rozpocząć trening siłowy powinniśmy mieć na uwadze właściwe dopasowanie treningów do naszego ciała.

Często wielu osobom wydaje się, że jeśli znajomy tak ćwiczy to ja też będą ćwiczył tak jak on. Ale nie jest to do końca dobre rozwiązanie.

mężczyzna ćwiczący brzuszki

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsze są nasze indywidualne cechy, rozpoczynając od tego jak wysocy jesteśmy i ile ważymy, a kończąc na chorobach, które przebyliśmy albo które posiadamy. Nie powinniśmy jednak się obawiać, że kulturystyka i treningi siłowe nie są dla nas.

Bo jak wiadomo, nie od dziś, sport to zdrowie, dlatego rzeczywiście dobrze ćwiczyć, tylko musimy to robić z głową.

Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania związane z tą tematyką, to kliknij ten link i sprawdź – na pewno Cię to zainteresuje!

Inny trening siłowy przygotowany będzie dla kogoś, kto ćwiczy piąty rok a inny trening będzie przygotowany dla osoby, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę, bo w tym sporcie najważniejsza jest wytrwałość i dyscyplina. Do zostania kulturystą nie prowadzi żadna droga na skróty.