Trzustka również może dać w kość, przez to jeżeli zjawiają się niepokojące symptomy, potrzeba reagować.

Trzustka to mały, ale bardzo ważny narząd, który oddziałuje na pracę licznych układów oraz narządów. Choroba trzustki miewa różne oblicze: od przewlekłego zapalenia po ostre, jakie niesie wyjątkowo uporczywe dolegliwości.

buty

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com

Choroby trzustki nie wolno lekceważyć, w wielu przypadkach kończy się ona kuracją w szpitalu.
Jakie objawy daje chora trzustka?
Symptomy pojawiającej się choroby trzustki chora trzustka często bywają przez chorych lekceważone, ponieważ kojarzy się je z niedyspozycją żołądkową, wirusem lub zatruciem. Nie wolno tak robić, ponieważ ta choroba potrafi być niezwykle poważna. Chorobie trzustki dość często towarzyszą mdłości, wymioty oraz rozwolnienia – zwłaszcza z dużą zawartością tłuszczu w odchodach – jak również uporczywy ból. Ból czasem staje się bardzo mocny.

Jeśli zaciekawił Cię ten post, bez wahania przeczytaj jeszcze inne warte przeczytania (http://psychoterapiawsopocie.pl/) wpisy – na pewno także Cię zafrapują.

U chorych z dolegliwościami trzustki czasami występuje też żółty odcień gałek ocznych lub delikatny świąd skóry.

krążenie

Autor: Domzdrowia.pl
To może być zapalenie lub nowotwór

.

Wśród chorób trzustki Zobacz koniecznie najczęściej wyszczególnia się zapalenie ostre albo przewlekłe. Zapalenie ostre bywa bardzo niebezpieczne, dlatego wymaga pobytu w szpitalu i aplikowania leków przeciwbólowych oraz zmniejszających wydalanie enzymów trzustkowych. Zapalenie przewlekłe dość często ma słabe objawy, które można pomylić ze zwyczajnymi dolegliwościami trawiennymi. Trzustka może też też być celem nowotworu, przez to bólu brzucha nie można bagatelizować.

Leczenie nowotworu trzustki bywa niezwykle trudne, gdyż pacjenci niejednokrotnie trafiają do specjalisty, kiedy choroba bywa już zaawansowana. W przypadku powracających dolegliwości najlepiej udać się po skierowanie na szerszą diagnostykę jamy brzusznej.