Unikaj groźnych urazów

Chyba najbardziej znane powiedzenie o zdrowiu mówi o ulotności tego stanu, a także o naszej skłonności do bagatelizowania swojego zdrowia. Niestety, wielu osobom zdaje się, że są niezniszczalni. Wiemy, że wypadki się przydarzają, jednak na ogół jesteśmy przekonani, że nas to nie dotyczy. Skutkiem tego część z nas w sposób brawurowy prowadzi auta, nie licząc się ani z bezpieczeństwem własnym, ani z bezpieczeństwem innych.

Panowie niechętnie odwiedzają lekarzy. Wynika to chyba z kulturowej presji wywieranej na mężczyzn, jakoby mieli być zawsze mocni. A ponieważ jestem silny i sprawny w każdej sytuacji – nie muszę odwiedzać lekarza. Skutkiem tego nie wielką wagę przywiązują panowie do prewencji, a reagują jeśli już naprawdę nieodzowna jest pomoc lekarza aby ratować to, co jest jeszcze do ocalenia. Przeciętnemu mężczyźnie nie wpadnie do głowy to, iż można było ustrzec się leczenia za pomocą takich narzędzi jak stabilizator kolana, gdyby stosownie wcześnie przed wyprawą na stok właściwie się do tego przygotował (choćby poprzez regularny trening trening online przed wybraniem się w góry, a każdorazowo przed samym zjazdem starczyłoby przeznaczyć nieco czasu na porządną rozgrzewkę).

Nie tylko w wypadku treningów popełniamy nieświadome błędy. Wielu z nas uskarża się na niewyspanie, bóle migrenowe i tym podobne problemy. Częstokroć powodem takich kłopotów jest niewłaściwy sposób spania. Niestety, nie doceniamy tychże istotnych godzin w naszej dobowej aktywności. Nierzadko więc zasypiamy w sposób, jaki zamiast odciążać umęczony całym czynnym dniem układ kostny, dodatkowo go obciąża, co może się przyczynić do bóli głowy, bolesnych naciągnięć mięśni, a nawet wad postawy. Najprędzej odczuwalną dolegliwością może być po prostu niewystarczający wypoczynek.

Kłopotom powyższym w bardzo prosty sposób da się zapobiegać, zakupując poduszki ortopedyczne których kształty oraz użyte do wykonania tworzywa umożliwią nam fizjologiczny sen. Te najdroższe poduszki ortopedyczne (np. przeciwodleżynowe poduszki) nierzadko produkowane są na indywidualne zamówienie. Wykonuje się je dopasowując ich kształt do indywidualnych wymagań zamawiającego (trochę tak jak gajer u krawcowej).