Uważaj na zakwaszenie organizmu!

Choć cierpi na to aż 80 procent Europejczyków, to świadomość, iż jest to zakwaszenie organizmu umyka gdzieś naszej uwadze. A to niedobrze, ponieważ przypadłość ta jest niezbyt przyjemna a do tego utrudniająca nasze funkcjonowanie. Powoduje podatność na infekcje, osłabienie i senność, powoduje problemy z włosami i ze skórą. Warto dowiedzieć się, czym właściwie jest zakwaszenie organizmu i w jaki sposób można z tą dolegliwością walczyć.

sałatka

Autor: Martin Delisle
Źródło: http://www.flickr.com
Zakwaszenie organizmu to nic innego jak nieprawidłowa równowaga kwasowo-zasadowa. Normalne pH w organizmie waha się na poziomie 7,35 – 7,45, jest to wartość lekko zasadowa. Problemy mają miejsce, kiedy wartość zbliża się w kierunku większej kwasowości. Wtedy zaczynają się pojawiać problemy. Na zakwaszenie organizmu mają wpływ stres, szybkie tempo życia i za mała aktywność fizyczna. Niestety, przyczyną także jest pożywienie. Dieta obfita w sód, wapń czy potas działają zbawiennie na nasze ciało, to znaczy zasadowo, natomiast, gdy w naszej diecie górę bierze fosfor, chlor czy siarka jesteśmy u progu wzrastającego zakwaszenia.

Pragniemy Cię zachęcić do przejrzenia naszego kolejnego wpisu. Po prostu kliknij odsyłacz i czytaj bez problemu to, co stworzyliśmy.

Badania pokazują, iż najbardziej korzystna dla naszego ciała wartość to 80 procent do 20 procent na korzyść pożywienia zasadowego. Wszytko jasne, tylko w jaki sposób to wcielić w życie? Wystrzegajmy się tak zwanych posiłków wysokoprzetworzonych, zrezygnujmy z dużych ilości mięsa, kawy, mocnej herbaty a także napojów alkoholowych. Istotne też jest, by nawadniać nasz organizm.

brzoskwinia

Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com

Miejmy na uwadze to, iż zakwaszenie organizmu oznacza same problemy. Wpływ na autonomiczny układ nerwowy jest ogromnie negatywny, ponieważ wpływa on na pracę serca, trawienie, sen czy oddychanie. Pierwsze objawy, które powinny dać nam do myślenia, to wzdęcia, zgaga, osłabienie, bóle głowy (również migrenowe), wyczerpanie czy uczulenia skórne.

Jeśli zamierzasz sprawdzić prawdziwość danych znajdujących się tej publikacji, to kliknij tu oraz zweryfikuj info u źródła (http://jednosc.pl/pl/produkty/pellety-ziemniaczane) a zdobędziesz całkowitą gwarancję w tej kwestii.

W momencie gdy zlekceważymy te pierwsze oznaki później już może być tylko gorzej, gdyż zakwaszenie zaburza prace naszego organizmu, który staje się podatny na kolejne, bardziej poważne choroby.

Naprawdę, nie warto ulegać tej dolegliwości, tym bardziej, że nie musi okazać się dla nas ostatecznym wyrokiem. Odpowiednim postanowieniem, pracą nad swoja kondycją, zmianą nawyków żywieniowych (sprawdź przepisy), możemy zyskać wiele. Identycznie, jak w wielu innych chorobach, całość wygląda niezbyt interesująco, jednak kiedy zdamy sobie sprawę, że to od nas w głównej mierze zależą przyszłe rezultaty, to mamy przed sobą zielone światło, trzeba wtedy ruszyć z miejsca i dokonać zmiany.