Uzupełnianie zimowej garderoby – w jaki sposób ją dobrze przystosować do lokalnych warunków klimatycznych?

Polska zima nie jest łagodną porą roku. Bardzo często nadchodzą siarczyste mrozy, które wymuszają posiadanie ciepłej odzieży i intensywne opady śniegu. Dbając o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie warto jest z tego względu uzupełnić zimową garderobę, tak żeby być przygotowanym na nagłe kaprysy pogody.

kozaki

Autor: Solo Femme
Źródło: Solo Femme

Konieczne jest oczywiście dobranie wytrzymałego obuwia. Nie jest to proste zadanie, szczególnie że dziś dość szeroka jest oferta butów kiepskiej jakości, które podczas pierwszych mrozów obnażają brak jakiegokolwiek ocieplenia. Przede wszystkim, nabywając buty zimowe damskie i męskie należy sprawdzić jak gruba jest ich podeszwa, ponieważ to ona izoluje stopę od podłoża i w jaki sposób zostały one ocieplone. Najlepiej, gdy buty (tanie obuwie) będą szyte, klej niestety czasami traci własne właściwości w wyniku zbyt długiego kontaktu z wodą. Na okres zimowy warto także zastanowić się nad zmianą noszonych ubrań na te uszyte z cieplejszych materiałów. Na przykład, lepiej jest zdecydować się na wólczanka garnitury dostosowane do mroźnych temperatur. Na lato bowiem proponowane są garnitury z materiałów lżejszych, dobrze przepuszczających powietrze. Kontynuacja tematu: serwis www.

Priorytetowe znaczenie mają w dodatku kurtki zimowe damskie i męskie. W ich przypadku nie można przesadnie skupiać się na grubości. Niekiedy bowiem zdarza się, że na pierwszy rzut oka naprawdę gruba i ciepła kurtka nie gwarantuje takiej samej ochrony przed zimnem, jak cieńszy płaszcz. Sekretem jest tworzywo.

okulary przeciwsłoneczne
Zima nie zwalnia również z obowiązku dbania o ochronę przeciwsłoneczną. Sporo osób jest zdania, że chłody wykluczają niebezpieczeństwo skorelowane ze słońcem. Nic bardziej mylnego. W słoneczny, zimowy dzień promieniowanie słoneczne potrafi być oślepiające, tym samym okulary ray ban albo okulary przeciwsłoneczne innej marki nie powinny być chowane razem z letnimi ubraniami. Wręcz przeciwnie, mogą się one okazać naprawdę ważnym elementem zimowej szafy. Rzecz jasna, zimą należy zatroszczyć się o ciepłą czapkę, szalik i rękawiczki. Popularnym rozwiązaniem są rękawiczki z jednym palcem, kojarzone zazwyczaj z produktem dla dzieci, gdyż skutecznie chronią palce dłoni przed wychłodzeniem. W zimowej garderobie powinny znaleźć się tylko artykuły najwyższej jakości. Wspomniane wyżej części garderoby można znaleźć na przykład tutaj: okulary marki ray ban na ceneo.