W harmonii ze światem

W teraźniejszych czasach człowiek jest wciąż zestresowany. Bez przerwy musi za czymś podążać, jeżeli nie chce pozostać w tyle. Stres i zmęczenie odbijają się na ludzkim zdrowiu i samopoczuciu, co z kolei powoduje stres i tak koło się zamyka. Nie dziwi więc, że szukamy różnych sposobów na to, by rozładowywać napięcie i złe emocje. Jednym ze sposobów jest joga Wrocław, Gdańsk, Warszawa to nie jedyne miasta, gdzie jej popularność z roku na rok znacznie wzrasta.

joga

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu ludzie uprawiają jogę? W czym ona pomaga? Najważniejsze jest zwłaszcza to, że joga dla każdego skutecznie uodparnia organizm zarazem pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Ćwiczenia które się w jodze wykonuje istotnie poprawiają krążenie, a więc jednocześnie mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Nie bez znaczenia jest również rzecz jasna rozciąganie mięśni, dzięki czemu organizm odpręża się.

Ale wykonując asany nie wzmacniamy jedynie kondycji fizycznej i odporności – przede wszystkim uwalniamy organizm od stresu i napięcia. Joga ma dobry wpływ na układ nerwowy – asany uspokajają i pozwalają na odzyskanie równowagi.

Poszukujesz następnego tekstu na opisywany tu temat? Jeśli tak, to ten w serwisie bez cienia wątpliwości również uznasz za interesujący.

Człowiek się odpręża, uwalnia od nieprzyjemnych emocji i przede wszystkim duchowo uspokaja. Kontrola nad swoim ciałem i umiejętne opanowanie technik relaksacyjnych to pierwszy krok do uzyskania oczekiwanych rezultatów.

joga

Autor: Rio
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku jogi niezwykle istotna jest koncentracja – z jednej strony jest ona wymagana, jeśli chcemy osiągnąć pozytywne efekty, z drugiej strony jest w jodze wzmacniana dzięki czemu cały proces może trwać nieustannie. Finalnym efektem jogi jest nie tylko skupienie, pozytywny nastrój i relaks, ale również bardzo ważne – jeśli nie najistotniejsze – poczucie wspólnoty ze światem i innymi ludzi. Ćwiczenia w jodze to błogosławieństwo dla duszy i ciała, bo jednoczą nas z otoczeniem, rozumiemy je i mamy wrażenie, że i ono rozumie nas. Harmonia ze światem jest bardzo ważna, ale aby była możliwa trzeba przede wszystkim być zgodnym z samym sobą.

Wydaje się, że stres i przemęczenie w teraźniejszym świecie są nieuniknione, jednak pewne jest, że możemy je zawsze kontrolować. Nie jest to bez wątpienia proste zadanie i wymaga od nas wysiłku – chociaż może nie tyle wysiłku, co po prostu zaangażowania.