W jaki sposób mężczyzna powinien o siebie zadbać? Sprawdź nasze podpowiedzi

Przyjęło się mawiać, że zasadniczo polscy faceci nie dbają o swój wygląd, są stosunkowo zaniedbanymi ludźmi. Ile w owym twierdzeniu jest prawdy, a ile wyłącznie zakompleksienia? Jakby nie patrzeć nie wydaje się, iż tak bardzo odstajemy od europejskiej średniej – a zresztą to akurat nie jest aż takie istotne.

mężczyzna

Autor: James Willamor
Źródło: http://www.flickr.com

Istotniejsze to by spróbować powiększać polską średnią, być bardziej zadbanym człowiekiem. Kto szczególnie powinien zadbać o własną aparycję? Kawaler, który do tego nie ma w tym momencie kobiety. Ludzie są zasadniczo istotami, które zwracają ogromną uwagę na prezencję. Geny są szalenie istotne – a więc niektórych aspektów swojego wyglądu zewnętrznego tak czy siak nie damy rady poprawić, lecz higiena osobista, elegancki ubiór, porządne kosmetyki jak zdecydowanie nie są poza naszym zasięgiem! Dbajmy o siebie, w miarę swoich możliwości oraz upodobań, a pewnie będziemy lepiej wyglądali. Zostało dowiedzione, że atrakcyjni ludzie są bogatsi, mają ciekawsze życie.

Cieszy, iż nareszcie przedstawiciele każdej grupy społecznej dbają o aparycję, nie jest już to nic niecodziennego, a może nawet lekko wstydliwego. Bądź co bądź mężczyzna, który przy ludziach przyznawał się do interesowania się nowinkami modowymi – jeszcze przed kilkoma laty to byłoby w przynajmniej niektórych kręgach dziwne! A więc niby jaki musi być tak naprawdę zadbany mężczyzna? Elegancki ubiór to coś najważniejszego, ciężko nie dostrzec, że dobre spodnie bądź garnitur są w stanie zdziałać cuda. Chociaż nawet najlepsze ubrania, luksusowe kosmetyki, najdroższy fryzjer nie spowodują, iż będziemy prawdziwymi elegantami jeżeli nie docenimy dbania o higienę. Codzienna kąpiel, dbanie o zęby czy zadbanie o owłosienie (np. z ) są tym czymś o co trzeba dbać, umiejętnie.

Dużo porad można w sumie napisać na wszelkie kwestie dot. higieny, lecz może poruszmy kwestię łupieżu. Jest to częsty problem – nawet zakup solidnego szamponu nie w każdym przypadku jest w stanie dać ukojenie. Jednakże ciężko funkcjonować przez dłuższy czas z łupieżem, ponieważ jest denerwujący, na dodatek widzialny przez inne osoby. Należy rozejrzeć się za antyłupieżowymi preparatami, które dużo dają.

Kiedy zainteresował Cię prezentowany artykuł, to nie wahaj się tylko odwiedź serwis, a znajdziesz tu podobne, ciekawe informacje na ten temat.

Choć zapewne najlepszym rozwiązaniem w przypadku walki z łupieżem jest wizyta u dermatologa.