W jaki sposób stracić na wadze dziesięć kilogramów? Porady dietetyka

Jeżeli istotnie masz nadwagę, musi ona z czegoś wypływać. Czasem powodem są problemy zdrowotne, częściej jednak popełniane na co dzień błędy w odchudzaniu (nie wyłącznie w diecie) albo kombinacja tychże elementów.
Większa część ludzi, którzy nie mają kłopotów z nadwagą w sposób naturalny dobiera posiłki o należytej objętości, składzie oraz kaloryczności.

Ci zaś, jacy lubią sobie pofolgować przy stole, spalają potencjalne nadmiary prowadząc czynny tryb życia. Obydwa warianty są skuteczne i godne naśladowania. Kiedy już podejmiesz swoją batalię z kilogramami, poprowadź ją w przemyślany sposób. Nie zaczynaj od głodówki w nadziei na szybki i nieprzeciętny wynik. Tego rodzaju działanie najczęściej kończy się osłabieniem ciała a także silnej woli, hamuje przemianę materii i sprzyja efektowi jo–jo. By faktycznie odnieść powodzenie nastaw się na działanie długotrwałe.
bieżnia treningowa

Autor: Manolo Gómez
Źródło: http://www.flickr.com
Co zrobić, aby poskromić głód? Ssanie w żołądku jak też bezustanne rozmyślanie o jedzeniu może złamać nawet w największym stopniu zmobilizowaną do odchudzania osobę. Ażeby tak się nie stało także w twoim przypadku, dobrze zaplanuj każdy dzień. W określeniu rozmiarów doskonałej porcji pomogą ci… twe własne ręce. W wypadku potraw „płaskich” (np. sandwiczy, zraz itp.) całość nie może być większa aniżeli dłoń z szeroko rozcapierzonymi palcami. Jeśli posiłek będzie płynny (np. pierwsze danie), jego objętość może wynosić maksymalnie tyle, ile dwie złożone piąstki.

Możesz chudnąć nie intensyfikując dotychczasowej aktywności, lecz dłużej poczekasz na rezultaty. Jeżeli, wraz z utratą kilogramów będziesz stopniowo zwiększać dawkę ruchu, utrzymasz dobre tempo gubienia zbędnych kilogramów jak też podkręcisz metabolizm. Na pewno przyda ci się zatem bieżnia treningowa.