Wyprawka dla noworodka – niezbędne akcesoria

Narodziny dziecka to wspaniała wiadomość dla rodziców i najbliższych. Sporo rodzin jeszcze przed pojawieniem się malucha stara się skompletować podstawowe akcesoria, które będą potrzebne do codziennej pielęgnacji i zabaw z dzieckiem. Jeśli zastanawiamy się jaki wybrać dla przyszłych rodziców prezent warto wziąć pod uwagę takie produkty, które są uniwersalne i na pewno okażą się przydatne.

bambusowe pieluszki

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z tego rodzaju produktów są rzecz jasna pieluszki dla niemowlaka. Muszą być zrobione z delikatnego, a jednocześnie chłonnego materiału. Nowością w sprzedaży pod tym względem są bambusowe pieluszki. Wykonane są w 100% z włókna bambusowego, które wykazuje wiele zalet jeśli mowa o produktach dziecięcych. Przede wszystkim pieluszki tego typu są niezwykle miękkie a jednocześnie chłonne – z ponad 50% większą skutecznością wchłaniają wilgoć niż standardowa bawełna.

Jeżeli szukasz innych danych na omawiany temat, to także rzuć okiem na pokrewne serwisy, które podnoszą tę kwestię.

Surowiec ma też właściwości antybakteryjne, co jest w szczególności ważne w przypadku noworodków. Nie drażni skóry i może być stosowany również przy skórze alergicznej. Dodatkowo pieluszki tego typu zachowują właściwości termoregulacyjne – latem zapewniają przewiewność, zimą natomiast utrzymują ciepło. Jest to zatem bardzo praktyczne i przydatne rozwiązanie, dlatego jeśli myślimy nad prezentem dla przyszłych rodziców najlepiej kupić pieluszki bambusowe.

niemowlak

Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałym rozwiązaniem jest także zakup niezbędnych tekstyliów. Przeróżnego rodzaju puchate kocyki lub ręczniki dla dzieci będą jak najbardziej mile widziane, zwłaszcza, jeżeli będą wykonane z najlepszej bawełny i nie będą posiadały niebezpiecznych dla skóry maluszka substancji. Tego typu produkty są z reguły niezwykle barwne, zawierają motywy zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, a więc nie będziemy mieć problemu z podarowaniem ciekawego zestawu. Ważne jednak, by sprawdzić producenta tekstyliów – jest to szczególnie istotne zwłaszcza jeśli chodzi o noworodków, których skóra jest bardzo wrażliwa, więc artykuły muszą być jak najlepszej jakości. Sporo tanich tekstyliów pochodzi z Chin, trzeba być ostrożnym przy ich zakupie. Lepiej wręcz zdecydować się na lokalnych producentów , przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze miesiące życia maluszka.