Z jakich operacji można skorzystać u dentysty i dlaczego trzeba dbać o zdrowy uśmiech?

Dolega Ci bolenie zębów, próchnica, przebarwienia zębów, a także zaburzenia narządu żucia, ubytki zębowe albo ukruszenie zęba? Pójdź do dobrego dentysty, a będziesz mógł/mogła cieszyć się pięknym uśmiechem każdego dnia. Jedną z operacji jakie proponują dentyści są operacje stomatologii estetycznej, które pozwalają osiągnąć efekt pięknego i zdrowego uśmiechu.

W

stomatolog

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

biurach w Katowicach można korzystać z zabiegów takich jak np.: wybielanie zębów opcją nakładkową lub przy pomocy lampy LED, jak również licówki (porcelanowe lub kompozytowe). Operacje te umożliwiają zmianę kształtu zębów, korektę niewielkich zaburzeń w linii uśmiechu, a także zamknięcie diastem (miejsc miedzy zębami). Do tego dentysta Katowice (sprawdź na stronie: 4dent.pl/) robi korony cyrkonowe i mosty, które są dodatkami protetycznymi o najwyższej jakości i wyglądzie. Dzięki nim można dopełnić braki zębowe (mosty) czy też odrestaurować już dosyć zniszczone korony zębów np. po leczeniu kanałowym.

Czy ten materiał Cię zaciekawił? W takim razie sprawdź inny polecany serwis ośrodek odwykowy dla młodzieży, który też zawiera interesujące materiały.

Faza tworzenia pracy protetycznej (korony) opiera się na skanowaniu za pomocą komputera filaru zęba, a potem na wycinaniu gotowej korony poprzez komputerowo sterowaną frezarkę. Prace wykorzystywane w takim systemie cechuje bardzo dobra precyzja i dokładność. Każda z operacji posiada też certyfikat autentyczności. W dodatku dentysta Katowice wykonuje implanty wysokiej jakości (4dent.pl/implanty/) , zabiegi plastyki dziąseł, operacje pozwalające na wydłużenie kliniczne korony zęba, polepszając estetykę uśmiechu oraz odbudowę kompozytową.

W zakresie stomatologii zachowawczej gabinet stomatologiczny Katowicezajmuje się leczeniem próchnicy i odbudową zębów. W gabinecie najpopularniejszych dentystów pracuje się najnowszymi materiałami kompozytowymi, które umożliwiają zaoszczędzić zdrowe tkanki zęba, a tym samym zagwarantować najbardziej pożądany efekt estetyczny rekonstrukcji. Do każdego zabiegu oferowane jest znieczulenie. Gabinet stomatologiczny 4Dent Katowice proponuje dokonywanie nowych wypełnień ultradźwiękowych. Unikatowa formuła aplikowania wypełnienia, czyli za sprawą końcówki ultadzwiękowej zapewnia doskonałe przyleganie surowca do ścian zęba, kondensację oraz twardość wypełnienia. W efekcie otrzymujemy wypełnienie o dużej estetyce, a także wytrwałości bez skutków ubocznych w postaci nadwrażliwości pozabiegowej.

Dentysta Katowice oferuje również zabiegi protetyczne, które jest leczeniem opierającym się na uzupełnieniu wypełnieniu zębów. Gabinet stomatologiczny Katowicez reguły stara się wykonać takie odbudowy protetyczne, po to by w pełni zadowolić potrzeby pacjentów i zagwarantować radość z życia. W gabinecie wykonywany jest obszerny zakres uzupełnień protetycznych, dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Gabinet Stomatologiczny w Katowicach proponuje także profesjonalne zabiegi profilaktyczne. Zaprasza na zabiegi jamy ustnej połączone z instruktażem higieny.

W dziedzinie profilaktyki gabinet stosuje skaling, czyli zabieg opierający na usuwaniu zbędnego kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwięków. Warto dodać, że zabieg ten jest mało bolesny i wskazane jest by go wykonywać raz w roku.

W dodatku w propozycji znaleźć można piaskowanie, czyli mechaniczne czyszczenie powierzchni zębów za sprawą strumienia drobnoziarnistego piasku. Stosowany jest z reguły jako uzupełnienie zabiegu skalingu, a także wskazany jest przy leczeniu się aparatami ortodontycznymi stałymi, a także przed operacją wybielania zębów.