Zagrożenie życia i udzielanie pierwszej pomocy

Niebezpieczne dla zdrowia oraz życia zdarzenia, mogą spotkać każdego z nas. Niejednokrotnie, w chwili takich wypadków, dochodzi do zatrzymania krążenia, a więc następuje stan bezpośredniego zagrożenia życia. Co należy wtedy robić?

W takich chwilach trzeba błyskawicznie podjąć czynności reanimacyjne, aż do przyjazdu karetki pogotowia.

Jeśli poszukujesz czegoś wyjątkowo porywającego na przedstawiany w tym miejscu temat, to kliknij oraz spójrz na tekst (www.ostry-dyzur-stomatologiczny.pl/) tamtego materiału!

W miejscach publicznych znajdziemy dziś urządzenia zwane automatycznymi defibrylatorami. AED, a więc automatyczny defibrylator zewnętrzny, można obecnie kupić w wielu miejscach: zakładach pracy, na stadionach, basenach czy lotniskach oraz w każdym miejscu publicznym, w którym doszło do zatrzymania krążenia w czasie ostatnich 2 lat – więcej na temat defibrylatorach na Są dobrze oznaczone i gotowe do użytku. Ich obecność wymaga od nas umiejętności korzystania z AED.

Nim profesjonalny zespół ratowników otworzy kuferek lekarski (tego typu: ), kroki przez nas poczynione mogą zatrzymać chorego przy życiu.

pierwsza pomoc

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo, że świadomość społeczna na temat udzielania pierwszej pomocy ulega zmianie na lepsze, to dalej jest niedostateczna. Wielokrotnie działania świadków zdarzenia ograniczają się tylko do wykręcenia numeru 999. Niestety na tym kończą oni swą pomoc. Nawet jeśli posiadają wiedzę teoretyczną, zdobytą w trakcie pokazu, wykładu, czy nawet umiejętności praktyczne przyswojone na szkoleniu z pierwszej pomocy, to mają strach przed tym by je wykorzystać. Panuje powszechne przekonanie, że jeżeli nie jesteśmy lekarzem, to „lepiej nie robić nic przy poszkodowanym, ponieważ można mu zaszkodzić”. Jednak nie obawiajmy się. W przypadku nagłego zatrzymania krążenia KAŻDE działanie jest lepsze od bezczynności.Wiedza mówiąca o pierwszej pomocy jest nam bardzo potrzebna.

Bądźmy świadomi, iż, dzięki naszej świadomej postawie może zmniejszyć się statystyka zgonów, których można by uniknąć. Statystyka jest tutaj tylko bolesnym odzwierciedleniem. Dzięki umiejętności udzielenia pierwszej pomocy jesteśmy w stanie ocalić człowieka. Poza tym, sami dla siebie nauczmy się tego minimum, kilku naprawdę prostych acz bezcennych działań ratujących życie

.