Zęby: sposoby na wybielanie ząbków w domu a także u stomatologa

Mało osób ma idealnie białe zęby. Przebarwienia często powodowane są paleniem papierosów, piciem kawusi jak też czerwonego wina. Wybielanie zębów Wałbrzych jest coraz to popularniejsze i dostępniejsze – zęby wybielić możesz używając żelów, past wybielających bądź wybielić je laserowo przebarwienia mogą być także skutkiem przyjmowania antybiotyków (w szczególności tetracyklin), picia kawy, herbaty, czerwonego wina, palenia papierosów. A kiedy jeszcze zapomnimy o starannym umyciu zębów po jedzeniu, odkłada się na nich płytka nazębna.

zęby

Źródło: pixabay

Jeśli nie likwidujemy jej regularnie, utwardza się – tworzy się kamień. Przez to fundujemy zębom zmianę koloru na żółty, na dodatek z ciemnymi obwódkami przy dziąsłach – nie do wyeliminowania domowymi sposobami.

Jeżeli chcesz poznać omawiane zagadnienie też pod innym kątem oraz szukasz podobnych informacji, to więcej znajdziesz tutaj (https://theomarvee.com/26-vitaforce).

Dlatego na początek powinniśmy iść do dentysty, ażeby wyeliminował kamień. W powyższym celu możemy wystukać w przeglądarkę przykładowo frazę: dentysta (Stomatolog Włocławek) Wałbrzych. Po kilku dniach można zacząć przywracanie białości. Środki wybielające są pewne a także skuteczne pod warunkiem, że przestrzegamy zaordynowań z ulotki. Jednak nie oszukujmy się – zęby tylko troszkę zjaśnieją i nie znikną z nich przebarwienia, do tego konieczne jest profesjonalne czyszczenie w gabinecie. Domowe wybielanie trwa parę tygodni, natomiast efekt utrzymuje się przez ok. 4-6 miesięcy. Pasty – myjemy nimi zęby dwa razy dziennie, rano i wieczorową porą, po jedzeniu. Jeśli nie ma opcji umycia zębów (w przeciągu dnia) po jedzeniu, żujmy gumę wybielającą. Pastę taką możemy stosować bez lęku, jednak na zmianę ze zwyczajną.

dentysta

Źródło: pixabay

Przeźroczyste paski – nasączone są wybielającym żelem. Przykleja się je skrupulatnie do zębów w górnej jak też dolnej szczęce dwa razy dziennie po czym pozostawia na 30 minut. Po paru dniach uzyskuje się widoczną poprawę białości zębów (można kurację przedłużyć do dwu tygodni). By utrzymać doskonały efekt, zabieg taki powtarza się co pół roku.Wybielacz w sztyfcie – po umyciu zębów końcówką sztyftu jak pisakiem należy „pomalować” dokładnie zęby. Dobrze robić to na noc. Po dwóch tygodniach używania żelu zęby będą bielsze. Dwufazowy żel – do opakowania dołączona jest protetyczna nakładka, którą zanurza się w żelu oraz każdego dnia nanosi się na poszczególne zęby na 10 minut. Pierwsze rezultaty wybielania możemy spostrzec już po tygodniu regularnego stosowania (A2 Clinic wybielanie zębów).