Home » Jak uniknąć kontuzji - sprawdzone metody i skuteczne preparaty » Rodzaj sportu a dieta - sprawdzone przepisy » Jakie możliwości są dla pacjentów, którzy nie zamierzają korzystać z leczenia w przychodniach NFZ.

Jakie możliwości są dla pacjentów, którzy nie zamierzają korzystać z leczenia w przychodniach NFZ.

Teoretycznie w naszym kraju każda ubezpieczona osoba ma darmowy dostęp do służby zdrowia. Jednak z tą teorią różnie bywa, tak samo jak bardzo różnie jest z dostępem do specjalistów.

Niestety lecznictwo boryka się z ogromnym niedoborem środków, a to się odbija na możliwościach leczenia chorych. W wielu przypadkach limity miejsc już po kilku miesiącach są wyczerpane, i później poradnia (czytaj o poradni laryngologicznej w Poznaniu) będzie odsyłać ludzi z kwitkiem. Niejednokrotnie też winni są sami pacjenci, jacy ustalają terminy a potem nie przychodzą do lekarza, tym samym marnując miejsce. Takie możliwości odbijają się w negatywny sposób na zdrowiu chorych. Zamiast od razu przy wystąpieniu objawów rozpoczynać leczenie, to należy czekać długie tygodnie, a przez ten czas dolegliwości mogą się znacznie nasilić.
chirurg ogólny poznań

Autor: Baumit Sp. z o.o.
Źródło: Baumit Sp. z o.o.
[

pozycja "kobra" na jodze

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com

http://pco-poznan.pl/poradnia-angiologia

Mając na uwadze taką sytuację będzie zupełnie zrozumiałe, że coraz więcej ludzi rezygnuje z leczenia państwowego i wybiera przychodnie komercyjne. W nich najczęściej nie będzie żadnego problemu z szybkim dostaniem się do lekarza, jednak trzeba się liczyć z pewnymi wydatkami. Z reguły ceny wizyt będą się zaczynać od niecałych stu złotych, ale w wielu przypadkach dochodzą do tego badania i zabiegi, i wówczas koszty mocno idą w górę.

Coraz bardziej popularne w ostatnich latach stają się również pakiety zdrowotne wykupywane przez przedsiębiorstwa dla swoich pracowników. W ramach takich pakietów jest bezpłatny dostęp do lekarza ogólnego, ale oprócz tego do wyboru będzie również ginekolog, kardiolog czy chirurg ogólny Poznań .