Home » Niezawodny sprzęt sportowy » Tenis – aktywność dla ciekawych ludzi. Jak i czym ćwiczyć? Co powinno się wykonać najpierw?

Tenis – aktywność dla ciekawych ludzi. Jak i czym ćwiczyć? Co powinno się wykonać najpierw?

Także raczkujący, jak i bardziej doświadczony zawodnik sportowy, zdaje sobie dobrze sprawę z faktu, jak ważną sprawą jest dobór dostosowanego do potrzeb sprzętu. Dobry dobór rakiety do tenisa, może zdecydować o wyniku naszej rozgrywki. Z zasady w większym stopniu przykładamy uwagę do wyboru trenera, osób trenujących z nami czy odzienia. Jak się okazuje decyzji o doborze rakiety powinniśmy poświęcić jak najwięcej czasu.

tenis

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim dobierzemy odpowiedni rodzaj, popatrzmy na kilka ważnych parametrów większości dostępnych na rynku rakiet, takich jak waga, wymiar rączki, równowaga, wielkość a także surowiec, z którego jest wytworzona. Niezwykle ważna jest również marka i cena. Te wszystkie cechy pozwolą nam dokonać wyboru, a także oszczędzą nam wydatków (poznaj dodatkowe informacje).

Najpierw pomyślmy o naszej kondycji. Nim umówimy się na treningi, przygotujmy się do nasilonego wysiłku fizycznego. Zagwarantujmy naszym stawom optymalnie długą rozgrzewkę. Za sprawą takiego myślenia unikniemy kontuzji. Jeśli nasze mięśnie i nadgarstki uważamy za bardzo silne, powinniśmy zdecydować się na zakup cięższej rakiety. Osłoni ona nasze ramiona przed kontuzjami. Lżejsza – nie zmęczy nadgarstków.

Od obwodu rączki zależy bezpieczeństwo chwytu. Od ciężaru – siła zagrania, ale także ochrona nadgarstka. Większa rakieta – to większa celność. Czas poświęcony doborowi nie jest z pewnością zmarnowany i przyniesie efekty już w początkowym etapie nauki. Pamiętajmy, aby na wstępnym etapie nie sprawiać sobie zbyt drogiego sprzętu.

tenis

Autor: Michael Frey
Źródło: http://www.flickr.com

Dopiero poznajemy ten sport i bardzo prawdopodobne jest, że jeśli nasze umiejętności wzrosną, chętniej będziemy sięgać po bardziej wymagające rakiety. Może tak się stać, że nasza ręka przywyknie do ciężaru rakiety i później będziemy chcieli przejść na inaczej wyważony model. Przy wstępnym wyborze udajmy się najlepiej do odpowiednio wyposażonego punktu, co zapewni nam większy wybór i możliwość przetestowania sprzętu, na który się zdecydujemy. Będziemy także mogli zapytać pracownika sklepu o poradę (więcej: ). Gdy już dokonamy najlepszego wyboru, pozostaje tylko wziąć głęboki oddech i zacząć przygodę z tym wspaniałym i zazwyczaj podnoszącym kondycję sportem.